Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

04-12-2019

Niezależnie czy czas na wysłanie prezentów świątecznych bliskim, czy po prostu sprzedajecie przedmiot w ramach aukcji internetowej, warto zadbać o ochronę paczki na czas jej podróży. Decydując się na ubezpieczenie przesyłki kurierskiej nie będziecie musieli obawiać się, że część lub cała zawartość zostanie omyłkowo uszkodzona bądź też zaginie podczas trasy. W takich sytuacjach będziecie mogli reklamować jakość realizacji usługi, otrzymując zwrot poniesionych kosztów, jak i wartości samego towaru.

Kiedy w szczególności należy zdecydować się na ubezpieczenie?

Ubezpieczenia przesyłek kurierskich zyskują na popularności – choć jest to usługa dodatkowa, często nie należy do drogich rozwiązań. Dlatego korzystają z niej zarówno osoby regularnie nadające paczki, jak i te które robią to „od święta”. Jednak choć z powodzeniem można skorzystać z takiej opcji za każdym razem, my w szczególności zalecamy jej wykupienie, gdy:

  • nadajemy upominek czy inny przedmiot do odbiorcy mieszkającego poza Polską,
  • towar jest delikatny i łatwo może uleć uszkodzeniu (np. ceramika, szkło),
  • nawet najmniejsze uszkodzenie znacząco wpływa na jakość całego przedmiotu (np. wyroby kolekcjonerskie),
  • cenicie sobie spokój ducha i chcecie mieć pewność, że paczka dotrze w idealnym stanie na miejsce bądź odzyskacie pełną kwotę.

Jak tego dokonać u wybranych kurierów?

Warto zauważyć, że niemal każda firma posiada ubezpieczenie przesyłki kurierskiej już wliczone w koszt nadania. Przykładowo InPost w cenie uwzględnił wartość do 5 000 złotych, podczas gdy DHL gwarantuje darmową gwarancję do 500 złotych. Nie oznacza to jednak, że na tym kończą się możliwości. W przypadku DHL można wykupić ubezpieczenie wynoszące 1% zadeklarowanej wartości paczki, podczas gdy InPost posiada sztywne stawki dla poszczególnych progów wartości (2,57 zł brutto dla 10 000 zł i 3,00 zł brutto dla 20 000 zł).

Aby skorzystać z tej usługi dodatkowej należy podczas wypełniania naszego formularza uzupełnić stosowną rubrykę dotyczącą wartości paczki. Na tej podstawie obliczymy łączny koszt nadania towaru, żebyście nie musieli zmagać się z dodatkowymi wydatkami w najmniej oczekiwanym momencie – jak przy odbiorze przesyłki przez kuriera.

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.